Konferencja "Modlitwa o uzdrowienie" 2021

Konferencja "Modlitwa o uzdrowienie w historii, nauczaniu i modlitwie kościoła" Serdecznie zapraszamy na kolejną konferencję w Gliwicach w temacie modlitwy o uzdrowienie.

UWAGA! Sesja modlitewna - link otwarty YouTube

 

 

 

 

Konferencja ta jest kontynuacją wydarzeń o tej tematyce z lat poprzednich, oraz rozpoczyna cykl konferencji dotyczących tematu modlitwy o uzdrowienie.

Wypełniamy zalecenia sanitarne - COVID-19.

Nauczający:

preview
ks. bp Andrzej Siemieniewski
– biskup pomocniczy wrocławski, profesor Nauk Teologicznych, doktor habilitowany Teologii (Duchowości) Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, doktor Teologii Papieskiego Uniwersytetu Św. Tomasza z Akwinu w Rzymie.

preview
o. dr hab. Tomasz Gałuszka - dominikanin, teolog, doktor habilitowany historii średniowiecza, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
preview

Aleksander Bańka - drhab. filozofii, politolog, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM, Gościa Niedzielnego. Członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej i przewodniczący Komisji ds. świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej - odpowiada za organizację oraz prowadzenie Tyskich Wieczorów Uwielbienia, od lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię. Prywatnie mąż i ojciec.

Zaproszenie video:  LINK

preview
Marcin Zieliński - Lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Spotkał Jezusa w 2007. Od tej chwili usilnie podąża Jego drogami. Jest zapraszany jako mówca na fora charyzmatyczne, konferencje, rekolekcje i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA. Prywatnie absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autor artykułów do czasopism takich jak „Gość Niedzielny”, „Szum z Nieba” czy „Nasze Inspiracje”. Podzielił się również swoim świadectwem w książce Marcina Jakimowicza „Pan Bóg? Uwielbiam!”

Zaproszenie video:  LINK

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał Świderski - przez 24 lata lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. Były prezes Stowarzyszenia Katolickiego Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego diecezji gliwickiej i oddziału Gliwice. Twórca kanału YouTube i FB Dotyk Boga: ewangelizacja w Internecie poprzez świadectwa uzdrowień i nauczania. Prywatnie: mąż Liliany, ojciec 3 synów: Krzysia, Piotrusia i Łukasza, właściciel kotka, doktor informatyki, właściciel i prezes spółek informatycznych.

Zaproszenie - FB video:  Link

preview

 ks. Artur Sepioło – Dyrektor sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, Przewodniczący Senatu Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji, Koordynator Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej, Diecezjalny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterz diecezjalnej SNE.

Zaproszenie video:  LINK

preview
Marcin Jakimowicz – ( prowadzi panel )
Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa św. Jacka, obecnie dziennikarz „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” później wydał jeszcze m.in: "Dziennik pisany mocą" , "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój", "Tramwaj, kefir i bułka" i „Pełne zanurzenie” „Z góry dziękuję’ i „Słodkie kłamstwa” (wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem), „Pan Bóg? Uwielbiam” . Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, W drodze, Brulionie, Frondzie, Liście i Pastores. Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.

Zaproszenie Video:  Link

Plan:

 08:30 - 09:30 - rejestracja
 09:30 - 10:00 – uwielbienie

10:00 – 10:45 – bp Andrzej Siemieniewski – „Modlitwa o uzdrowienie w nauczaniu Kościoła”

10:45 – 11:00 - przerwa

11:00 – 11:45 – o. dr hab. Tomasz Gałuszka – „Czy cierpienie jest karą za grzechy?”

11:45 – 12:15 – przerwa

12:15 – 13:00 – dr hab. Aleksander Bańka - "Modlitwa o uzdrowienie - psycho-manipulacja czy działanie Boga?"

13:00 – 14:00 – przerwa obiadowa

14:00 – 14:30 - uwielbienie

14.30 – 15:30 - panel prowadzi Marcin Jakimowicz

15:30 – 16:00 - przerwa

16:00 – 17:00 - seminaria:
                             - modlitwa o uzdrowienie fizyczne – teoria i praktyka: Marcin Zieliński i Michał Świderski
                             - modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne – teoria i praktyka: Aleksander Bańka
17:30 – 18:15 – przerwa (organizatorzy nie zapewniają kolacji)

18:30 – 20:00 - Eucharystia – przewodniczy bp. Andrzej Siemieniewski
                            - po Eucharystii – modlitwa uwielbienia i czas posługi, prowadzą:
                                                              Aleksander Bańka, Marcin Zieliński, Michał Świderski

Miejsce:

Konferencja odbędzie się 8 maja 2021 r w Gliwicach
w kościele p.w. NMP Matki Kościoła ul. Pliszki 20

W konferencji można uczestniczyć stacjonarnie lub on-line po wcześniejszej rejestracji.
Z Eucharystii, modlitwy uwielbienia oraz czasu posługi będzie dostępny streaming bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Zapisy: 

poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

UWAGA: Dla zarejestrowanych do uczestnictwa w konferencji ONLINE (opłata 70 zł) nagranie dostępne będzie przez tydzień do 15.05.2021.

Organizatorzy: 

Fundacja Inicjatywa MISSIO, sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej

Patronat medialny: Radio CCM, Gość Niedzielny
 

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia z powodu COVID-19 wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej: stacjonarnej i online.

Z powodu obostrzeń epidemicznych ilość miejsc (stacjonarnych) jest ograniczona.