KURS BIBLIJNY - TEMATYCZNY - 2023/2024

Praktyczny kurs życia Słowem Bożym w codzienności, ożywienie wiary w Słowa Jezusa Chrystusa - VII edycja - Śląsk - Gliwice  🙂  Zaproszenia: Video klip  Video klip  Video klip Video klip Promo 1: Video klip  Promo 2: Video klip  Promo 3: Video klip  Promo 4: Video klip  Promo 5: Video klip  Promo 6: Video klip Promo 7: Video klip  Promo 8: Video klip

 

 

Zaproszenia specjalne:  1. Marcin Jakimowicz:  Video klip  2. Witek Wilk:  Video klip  3. dr hab. s. Joanna Nowińska:  Video klip

"Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale..."/Mt 7,24-27/

Najbliższy zjazd VII edycji Kursu Biblijnego tematycznego odbędzie się 11 maja 2024. 

Temat Zjazdu:  "Jak być prowadzonym przez Ducha Świętego" 

Nauczający:    dr hab. Aleksander Bańka, Marcin Jakimowicz, oraz w ramach trzeciej sesji świadectwem podzieli się Rajmund Nader

preview

Aleksander Bańka - doktor habilitowany filozofii, profesor UŚ, (pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), politolog, pomysłodawca i współzałożyciel Centrum Duchowości Ruchu Światło - Życie Archidiecezji Katowickiej, a obecnie lider wspólnoty Rodzina Świętego Szarbela w Polsce. Związany z ruchem charyzmatycznym, od wielu lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię. Znawca Libanu gdzie od wielu lat prowadzi badania nad życiem i duchowością św. Szarbela oraz współorganizuje rekolekcje i pielgrzymki. Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej, specjalizuje się w interdyscyplinarnych formach wsparcia terapeutycznego (towarzyszenie integralne w nurcie chrześcijańskiego personalizmu). Publicysta, współpracownik Radia eM, „Gościa Niedzielnego" oraz portali: gosc.pl, aleteia.pl, członek Rady Komisji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Świeckich i Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej, delegat Konferencji Episkopatów Europy na XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów w Rzymie. Prywatnie mąż i ojciec.

preview

W maju będziemy gościć w Polsce Raymonda Nadera - libańskiego katolika (maronitę), dyrektora największej chrześcijańskiej telewizji satelitarnej na Bliskim Wschodzie (Noursat Network), założyciela i przewodniczącego Rodziny Świętego Szarbela (Aylet Mar Charbel), bliskiego i zaufanego współpracownika maronickiego patriarchy kardynała Bechary Boutrosa Rai, a przede wszystkim człowieka znanego z niewiarygodnej pasji i charyzmatu głoszenia Ewangelii oraz niezwykłego świadka Bożej mocy, który nosi na swym ramieniu odcisk dłoni Świętego Szarbela. Podczas Kursu Biblijnego Raymond podzieli się swoim świadectwem bycia prowadzonym przez Ducha Świętego.

preview

preview

Marcin Jakimowicz - Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Chyba nieprzypadkowo. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Chyba przypadkowo. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa św. Jacka. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”.

W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem i sprzedały się w kilkudziesięciotysięcznym nakładzie.

Od tej pory Jakimowicz wydał jeszcze książki: "Dziennik pisany mocą" („m”), "Dno", "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój", "Tramwaj, kefir i bułka" i „Pełne zanurzenie” (paganini) „Z góry dziekuję’ i „Słodkie kłamstwa” (wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem), „Pan Bóg? Uwielbiam!” (Znak 2015) oraz dwa zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” (Znak) i „Ciemno, czyi jasno” (Niecałe).

W 2014 roku ukazał się wywiad-rzeka z Jakimowiczem zatytułowany „Niech żyje słabość, czyli o Wszechmocnych, który przychodzi jak żebrak” (eSPe, Kraków). Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, W drodze, bruLionie, Frondzie, Liście i Pastores.

Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.

Uwielbienie  poprowadzi: Adam Koj z zespołem 2TS 

Plan zjazdu:
       08:30 - 09:15 – rejestracja
       09:15 - 10:00 – uwielbienie
       10:00 - 11:00 – sesja I
       11:00 - 11:30 – przerwa
       11:30 - 12:20 – sesja II
       12:20 - 12:35 – przerwa
       12:35 - 13:25 – sesja III
       13:25 - 14:25 – przerwa obiadowa
       14:25 - 14.50 – uwielbienie
       14:50 - 15:40 – sesja IV
       15:40 - 16:00 – przerwa
       16:00 - 16:50 – sesja V
       16:50 - 17:00 – przerwa
       17:00 - 17:50 – sesja VI
       17:50 - 18:00 – zakończenie

Podczas Kursu Biblijnego tematycznego poszukujemy odpowiedzi na pytania:
- Kim jest Bóg?
- Do czego zostałem stworzony?
- Jakie narzędzia duchowe zostawił mi Jezus?
- Jak mam stawać się prawdziwym uczniem Chrystusa?
Jeżeli szukasz odpowiedzi na powyższe zagadnienia, Kurs Biblijny jest właśnie dla Ciebie i nie może Cię na nim zabraknąć!

 

"Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki." /Mt 7,24-27/

Jezus pokazuje nam dwie postawy. Różnią się tylko jednym - stosunkiem do Jego Słowa. Każdy z nas musi pewnego dnia podjąć kluczową decyzję - na jakim fundamencie buduje swoje życie? Wybór ten determinuje to, czy w momencie próby ostoi się wszystko co budowaliśmy, czy też rozsypie się jak domek z kart. Gra toczy się o ogromną stawkę. Czy jako chrześcijanin będziesz ciągle zaskakiwany przez burze, czy stawisz im czoło i przetrwasz je zwycięsko? Nie jest najlepszym rozwiązaniem uciekanie się do Boga jedynie w czasie burzy. Lepiej jest przygotować się do trudnych okoliczności z wyprzedzeniem. Właśnie temu ma służyć „Kurs Biblijny – szkoła praktycznej posługi charyzmatycznej”. Naszym głównym przesłaniem jest zachęta - ZBUDUJ SWOJE ŻYCIE NA SŁOWIE BOŻYM! Chcemy koncentrować się na tym, co Biblia - spisane Słowo Boże - mówi nam w konkretnych życiowych tematach.

 

GŁÓWNI WYKŁADOWCY
Wykładowcami oraz osobami dzielącymi się świadectwem podczas Kursu Biblijnego są:
abp. Grzegorz Ryś, o. dr Wit Chlondowski OFM (franciszkanin, dogmatyk, wykładowca WSD), ks. Artur Sepioło (Dyrektor Referatu Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej), wykładowcy wydz. Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego m.in.: ks. prof. dr hab. Jan Kochel, ks. dr Andrzej Demitrow, oraz Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej m.in.: dr Magdalena Jóźwik, oraz Michel Moran, Charles Whitehead (Prezydenci Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym /ICCRS/ w latach 1997- 2017), dr Mary Healy (Przewodnicząca Komisji Doktrynalnej CHARIS, członek Papieskiej Komisji Biblijnej), dr Ulf Ekman, dr hab. Aleksander Bańka (świecki lider Centrum Duchowości RŚŻ Arch. Katowickiej), dr Piotr Gąsiorowski (Przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa w Krakowie), Antoni Tompolski (Dyrektor Krajowego Biura Stowarzyszenia „Alfa Polska”, krajowy koordynator Służb CHARIS), Jacek Weigl, (Apostolski Ruch Wiary), liderzy wspólnot: Michał Nikodem (Chefsiba), Marek Miłuński (Betle-hem), Stanisława Iżyk - Dekowska („Dom Zwycięstwa”, Dyrektor Stowarzyszenia „PRO-MISJA Przymierze Katolików na rzecz Ewangelizacji i Misji”), Marcin Zieliński (“Głos Pana”, Skierniewice), Karol Sobczyk (“Głos na Pustyni”, Kraków), Krzysztof Demczuk („Metanoia”, Jaworzno), oraz zaproszeni liderzy wspólnot z Polski i zagranicy.

Wybrane tematy poruszane podczas zjazdów (kolejność przypadkowa):

o Fundament Słowa Bożego
o Wiara
o Usprawiedliwienie w Jezusie
o Tożsamość w Jezusie
o Modlitwa
o Duch Święty i Jego dary
o Charakter Boga
o Biblijna teologia przymierza
o Jak rozpoznać i wypełnić Bożą wolą dla swojego życia
o Sakramenty w Biblii
o Uwielbienie
o Jak czynić uczniów wzorem Jezusa
o Asceza i duchowość
o Walka duchowa
o Znajdź swoje powołanie w Kościele
o Jak być prowadzonym przez Ducha Świętego
o Ewangelizacja i misje
o Uzdrowienie
o Biblijne spojrzenie na finanse
o Życie w znakach i cudach
o Tło wczesnego chrześcijaństwa
o Izrael i czasy ostateczne
o Historia Kościoła

VII edycja 2023-2024 – Śląsk - Gliwice

TERMINY ZJAZDÓW 2023/2024

Rok 2023
       16 września
       28 października
       18 listopada
       02 grudnia

Rok 2024
       13 stycznia
       03 lutego
       16 marca
       13 kwietnia
       11 maja
       15 czerwca     

Kurs odbywa się w soboty.
W godzinach: 08:00 - do ok. 18:00 (Eucharystia i sześć sesji)

Informacje organizacyjne dotyczące Kursu Biblijnego

MIEJSCE ZJAZDÓW

Gliwice – Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II

ul. Jana Pawła II 5A w Gliwicach

MAPKA DOJAZDU:

FORMA ZALICZENIA

Zaliczenie Kursu odbywa się na podstawie frekwencji. Wymagana jest obecność na minimum 9 zjazdach. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności można uzyskać zaliczenie poprzez przesłuchanie nagrań mp3 z danego zjazdu oraz przeczytania zadanej książki.

 KONTAKT

Dyrektor Kursu: Michał Nikodem, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koordynator lokalny w Gliwicach – Stefan Mitas, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Asystent - ks Artur Sepioło
Organizatorem Kursu jest Apostolski Ruch Wiary, Inicjatywa MISSIO oraz Referat Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej

Sekretariat Kursu czynny, wszelkie zapytania i sprawy prowadzi: p. Danuta Siemak - Pupar,
Tel.: +48 604 874 110
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wersja Kursu Biblijnego on-line:

Dlaczego wprowadziliśmy dodatkowo wersję on-line Kursu Biblijnego?
Głównym powodem jest to, że nie wiemy na ile nie zmienią się wytyczne zgromadzeń ze względu na COVID 19. W czasie minionych ograniczeń zgromadzeń zapewniliśmy Wam nieprzerwany udział w Kursie Biblijnym, dzięki transmisjom online. W usprawiedliwionych przypadkach losowych, wydarzeń rodzinnych, chorobowych uniemożliwiających udział stacjonarny można uczestniczyć online lub odsłuchać materiał Video na specjalnym kanale YouTube w innym dniu. Dzięki wersji online wraz z nami w Kursie Biblijnym uczestniczą osoby z wielu miejsc Polski i Europy. Zapraszajcie więc śmiało Waszych bliskich i znajomych z za granicy do udziału w Kursie Biblijnym. W jakimś sensie możemy wspólnie w ten praktyczny sposób realizować nakaz misyjny Pana Jezusa: "Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody..."

System opłat - wersja stacjonarna i on-line:

KOSZT DLA UCZESTNIKA VII Edycji KURSU BIBLIJNEGO tematycznego (stacjonarnie lub on-line) - opłata za jeden rok:

W tej edycji mieliśmy dla Was 15% zniżki!  na wszelkie opłaty za VII edycję Kursu Biblijnego tematycznego w Gliwicach!

• 700 zł jednorazowo za całoroczny udział do 26.10.2023 (595 zł ze zniżką 15%)
• 800 zł – w czterech ratach  do 26.10.2023 r.; 10.11.2023 r.; 26.01.2024 r.; 05.04.2024 r. (680 zł ze zniżką 15%)
• 1000 zł - w dziesięciu ratach, pierwsza rata do 26.10. 2023 r., a każda następna do 7 dni przed każdym kolejnym spotkaniem (850 zł ze zniżką 15%)
• DRUGA OSOBA W RODZINIE OTRZYMUJE 50% ZNIŻKĘ W KAŻDEJ WYBRANEJ Z OPCJI OPŁAT! 

• W cenie Kursu: materiały, kawa i herbata.
• Istnieje możliwość zamówienia obiadu.
• Szczegóły otrzymają uczestnicy Kursu drogą mailową.
• Wpłaty w innych ratach do ustalenia.

Uwaga: Jeśli chcesz wziąć udział w kursie, ale mimo zniżki opata za udział stanowi dla Ciebie problem – skontaktuj się z nami krótko opisując swoją sytuację. Napisz na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kurs Biblijny tematyczny jest dwuletni, jednak opłata za udział dotyczy tylko bieżącego roku. Informacja dla absolwentów roku pierwszego: chcąc kontynuować udział w drugim roku Kursu Biblijnego, należy się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie internetowej od godz. 12:00 5 sierpnia 2023, oraz dokonać stosownej opłaty za udział na kolejny rok.

WPŁATY ZA UCZESTNICTWO W KURSIE BIBLIJNYM tematycznym 2023/2024:

By opłacić Kurs Biblijny, prosimy o dokonanie przelewu na poniższe konto:
Diecezja Gliwicka
ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice,
Bank PKO s.a. I/Oddział w Gliwicach,
61 1240 1343 1111 0011 1351 8594
z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego/imię, nazwisko/KursB

ZAPISY

1. Zapisy dla uczestników Kursu Biblijnego tematycznego, VII edycji 2023/2024 zakończone

2. Formularz zapisów tylko dla liderów wspólnot, animatorów: do jednokrotnego udziału stacjonarnego lub on-line w wybranym zjeździe LIDER, ANIMATOR   >> LINK <<

Opłata za jednorazowe uczestnictwo liderów wspólnot, animatorów w wybranym zjeździe wynosi 50 zł.
Opłatę prosimy wpłacać na konto:
Fundacja INICJATYWA MISSIO, Pl. Piłsudskiego 1/5, 44-100 Gliwice
Bank Pekao S.A. I/Oddział w Gliwicach: 93 1240 1343 1111 0010 7364 2191
z dopiskiem: darowizna na cele statutowe / imię, nazwisko / KB_lider, animator

Uwaga. Zamówienia na obiad na sobotę dla:  uczestników, liderów wspólnot, animatorów przyjmujemy mailowo do środy (wraz z opłatą) przed dniem zjazdu, do godz. 20:00. Informacja mailowa o możliwości wyboru dań obiadowych zostanie przesłana tydzień wcześniej przed dniem zjazdu Kursu Biblijnego wszystkim zapisanym uczestnikom.

Opłatę za wybrany obiad prosimy wpłacać na konto:
Fundacja INICJATYWA MISSIO, Pl. Piłsudskiego 1/5, 44-100 Gliwice
Bank Pekao S.A. I/Oddział w Gliwicach: 93 1240 1343 1111 0010 7364 2191
z dopiskiem: darowizna na cele statutowe / imię, nazwisko / KB / Obiad

Zamówienia mailowo prowadzi: p. Barbara Listing, Kierownik kawiarenki Kursu Biblijnego
Tel.: +48 452 299 249
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 ================================================================================================

 

Do tej pory na Kursie Biblijnym w Gliwicach nauczania prowadzili:

 

 DYREKTOR KURSU BIBLIJNEGO TEMATYCZNEGO

preview

 Michał Nikodem - od 2022 Dyrektor Kursu Biblijnego w Warszawie. Mąż Agnieszki; tata Grzesia, Basi i Emilki; Od 1997 r. – po mocnym doświadczeniu osobistego nawrócenia na Kursie „Filip” – obecnie lider Wspólnoty „Chefsiba”. Współtworzy wspólnotę „Chefsiba” w parafiach na warszawskim Ursynowie razem z przyjaciółmi, znajomymi i częścią rodziny. W 2011 r. wraz z żoną i grupą kilkunastu osób z „Chefsiby” ukończył roczny kurs Szkoły Biblijnej Ulfa Ekmana „LOBC” w Uppsali. Od maja 2016 r. służy jako lider Wspólnoty. Z wykształcenia – dziennikarz, (absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW), pracuje zawodowo w telewizyjnej stacji informacyjnej. Mówca konferencyjny i rekolekcyjny, konferansjer, mistrz ceremonii, tłumacz, pasjonat komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych. Jedno z życiowych mott? „Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić nudne buty…”

ZAŁOŻYCIELE KURSU BIBLIJNEGO TEMATYCZNEGO

preview

Jacek Weigel - prezes Fundacji „Edukacja z Wartościami” http://jacekweigl.pl/, założyciel wspólnoty „Chefsiba” http://chefsiba.pl/. - wizjoner, mentor, doradca, działacz społeczny, mówca specjalizujący się w tematach przywództwa i finansów. Ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce (łączącej środowiska katolickie, ewangeliczne, prawosławne).

preview

Marek Miłuński -  pomysłodawca i odpowiedzialny za Kurs Biblijny w Warszawie do 2022 r. Od 1997 był członkiem  wspólnoty Chefsiba. Z wykształcenia historyk. Obecnie lider wspólnoty Bet-Lehem. Prywatnie mąż Marty i ojciec trójki dzieci - Szymona, Rafała i Haliny

 WYKŁADOWCY KURSU BIBLIJNEGO TEMATYCZNEGO

preview

Kardynał Grzegorz Ryś - (metropolita łódzki) W Konferencji Episkopatu Polski w latach 2011 - 2021 przewodniczył Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa KEP. Wraz z Zespołem powołał Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów, zorganizował Kongresy Nowej Ewangelizacji w Kostrzynie (o ewangelizacji), Warszawie (o parafii), Skrzatuszu (o wsi), Częstochowie (o bierzmowaniu), Gnieźnie (o rodzinie) oraz rekolekcje dla Polonii w Niemczech, Francji, Anglii i dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych. Na czas Światowych Dni Młodzieży powołał w Krakowie Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji (2016).
Jako biskup pomocniczy krakowski wraz z Sekretariatem ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, któremu przewodniczył, zainicjował szereg wydarzeń ewangelizacyjnych takich jak „BMW – Bliżej, Mocniej, Więcej" – ewangelizacja miasta na stadionie Cracovii (2012), Forum Nowej Ewangelizacji „CCC – Całą Ewangelię, Całe Ciało, Całemu Światu" (2013), „Jestem! W Hucie" (2015), „M&M – Młodzi i Miłosierdzie" w krakowskiej Tauron Arenie (2016, 2017).
Jest członkiem Rady ds. Ekumenizmu, Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego oraz Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

preview

bp Artur Ważny - jest biskupem pomocniczym w diec. tarnowskiej. Jako duszpasterz młodzieży i akademicki dostrzegał konieczność głoszenia Ewangelii za pomocą nowych środków wyrazu, dlatego był członkiem zespołu redakcyjnego pisma „Winda” – tarnowskiego dodatku do tygodnika „Droga” – oraz współprowadził audycje dla młodzieży „Na strychu” w diecezjalnym radiu RDN. Przez wiele lat był także głównym organizatorem tygodniowego Festiwalu Filmowego „Vitae Valor” oraz Przeglądu Filmów Norweskich. W swojej posłudze duszpasterskiej wciąż współpracował z różnego rodzaju ruchami i stowarzyszeniami, podkreślając, że tylko głęboka jedność w myśleniu oraz działaniu między kapłanami i wiernymi świeckimi może przynieść trwałe owoce w ewangelizacji. Powołał do istnienia i przez wiele lat prowadził Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Józefa w ramach SESA Polska. Był również m.in. diecezjalnym koordynatorem ruchu Odnowy w Duchu Świętym oraz kursów ALPHA. Zainicjował w diecezji tarnowskiej ruch Mężczyzn św. Józefa. Współtworzył Stowarzyszenie „Kanon”, Stowarzyszenie „Abraham i Sara”, Fundację „Alegoria” oraz Fundację „OPES139”, pomagającej rodzicom po stracie dziecka. W swojej posłudze wiele czasu poświęcał małżeństwom i rodzinom. Od kilkunastu lat jest mocno zaangażowany w ruch Domowego Kościoła oraz Spotkań Małżeńskich. Jest też współzałożycielem i pierwszym duszpasterzem wspólnoty małżeństw niepłodnych w Krakowie, a także Komitetu Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych w Tarnowie, przekształconego następnie w fundację. Nie bał się także wychodzić na „peryferie” szukając tych, którzy coraz bardziej tracą więź z Chrystusem i Jego Kościołem. Dlatego przez kilkanaście lat uczestniczył w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, mającej na celu ewangelizację uczestników „Przystanku Woodstock”. Zorganizował także i prowadził duszpasterstwo związków niesakramentalnych w diecezji tarnowskiej. Współorganizował również rekolekcje „Winnica Racheli” dla osób potrzebujących duchowego uzdrowienia po grzechu aborcji. Jedną z jego ostatnich inicjatyw było powołanie do istnienia Fundacji oraz Ośrodka Dialogu, Formacji i Misji „Alegoria” w Tarnowie. W listopadzie 2021 roku bp Artur Ważny został wybrany na nowego Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Zastąpi abp Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego, który pełnił tę funkcję przez dwie kadencje.

preview

bp Andrzej Iwanecki - w 2017 papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji gliwickiej ze stolicą tytularną Arcavica. Święcenia biskupie przyjął 2018 w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach. Konsekrował go biskup diecezjalny gliwicki Jan Kopiec w asyście arcybiskupa Salvatore Pennacchia, nuncjusza apostolskiego w Polsce, i arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca. Jako zawołanie biskupie wybrał słowa "Jezus jest Panem". Został ustanowiony wikariuszem generalnym diecezji.

preview

dr Piotr Gąsiorowski - Przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa w Krakowie. Koordynator krajowy EQUIP - by John C. Maxwell, Członek Międzynarodowego Aliansu - Arrow Leadership Program, członek Rady Doradców EWST we Wrocławiu, współtwórca i przewodnik w programie Master Class Leadership with Pope, mówca konferencyjny (Serce Dawida, Strefa Zero, Kurs Alfa), autor kilku programów szkoleniowych z zakresu rozwoju przywództwa, autor bestsellera – Wybaczyć Bogu, przetłumaczonej na język angielski i duński. Pastor Ewangelicznego Kościoła Metodystycznego w Krakowie (The Wesleyan Methodist Church). Absolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (CHAT) w Warszawie ( teologia ewangelicka ), Absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, teologii fundamentalnej, teologii systematycznej.

preview

Karol Sobczyk - założyciel i Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Dynamiczny mówca, autor książek i publikacji, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2012-2017, również w ramach Sekretariatu, ściśle współpracował z abp Grzegorzem Rysiem. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce. Jego służba na rzecz odnowy charyzmatycznej oraz jedności chrześcijan, zaowocowała międzynarodową współpracą z Charismatic Leaders Fellowship (Augusta, USA), a także z instytutem Centro Pro-Unione (Rzym, Włochy), gdzie wspiera wypracowywanie dialogu pomiędzy rzymskimi katolikami i chrześcijanami wolnymi (non-denominational Christians). Od 2018 roku jest przedstawicielem Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych przy Zespole ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz od 2020 roku jest członkiem zespołu Krajowej Służby Komunii CHARIS w Polsce.

preview

 Ks. prof. dr hab. Jan Kochel - kierownik katedry Antropologii i Teologii Rodziny w Instytucie Nauk o Rodzinie WT – Uniwersytet Opolski.

preview

Antoni Tompolski - z wykształcenia jestem informatykiem i teologiem. Pan Bóg odnalazł mnie, gdy zaczynałem szkołę średnią na rekolekcjach Ruchu Światło Życie. Oazie zawdzięczam zarówno osobiste spotkanie z Jezusem jak i przywiązanie do Pisma Świętego. Pośrednio, również dzięki niej pełnoetatowo angażuję się w pracę dla Królestwa. Obecnie czas mój dzielę na realizowanie kilku ważnych powołań, które przez szereg lat otrzymałem od Pana Boga. Zacznę od rodziny. Pobraliśmy się z Agnieszką w 1988 roku. Mamy czwórkę dorosłych dzieci i czwórkę wnuków. W następnej kolejności wymienię wspólnotę Góra Oliwna u Księży Misjonarzy w Krakowie, której przewodzimy wraz z żoną od początku tj. 2006r. Potem chyba jest Alpha. Jako Dyrektor Krajowego Biura mam przywilej przyglądać się, jak Bóg używa tego narzędzia do ewangelizacji i odnowy Kościoła. W następnej kolejności wymienię Zespół ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. To miejsce z jednej strony bliskich relacji a z drugiej dużych wyzwań. Gdzieś po drodze zawsze był mi bliski ekumenizm. Przez wiele lat byłem członkiem-obserwatorem Krakowskiego Oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. To na tych spotkaniach rozpoczęła się nasza znajomość, a obecnie współpraca z abp Grzegorzem Rysiem. Ona zaowocowała między innymi tym, że dostałem propozycję koordynowania Festiwalu Młodych podczas ŚDM w Krakowie. Innym owocem były spotkania Młodzi i Miłosierdzie na Arenie w Krakowie. Na końcu chciałbym wymienić Służbę CHARIS, gdzie dla mnie całkiem nieoczekiwanie, zostałem jej pierwszym koordynatorem w Polsce. Dodam jeszcze, że przez cały ten czas, czyli od roku 1983 angażuję się w służbę Ruchu Agape (w Polsce Mt28), najpierw jako wolontariusz a od 1990 roku pełnoetatowo.

preview

Aleksander Bańka - dr hab. filozofii, politolog, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Współpracownik Radia eM, Gościa Niedzielnego. Członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej i przewodniczący Komisji ds. świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej - odpowiada za organizację oraz prowadzenie Tyskich Wieczorów Uwielbienia, od lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię. Prywatnie mąż i ojciec.

preview

 ks. dr Artur Sepioło - Dyrektor sekcji ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej, jest Przewodniczącym Senatu Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji, Koordynator Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Diecezji Gliwickiej, Diecezjalny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterz diecezjalnej SNE.

preview

dr Mary Healy - Studia doktoranckie (teologia biblijna) na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Wykładowca w Seminarium w Detroit. Autorka kilku książek dotyczących uzdrowienia i darów duchowych. Przewodnicząca Komisji Doktrynalnej CHARIS. Głosi konferencje na całym świecie związane z Pismem Świętym, ewangelizacją, uzdrowieniem i życiem w Duchu. Papież Franciszek wyznaczył ją jako jedną z pierwszych trzech kobiet do Papieskiej Komisji Biblijnej.

preview

Michelle Moran - w latach 2007-2017 pełniła służbę Prezydenta Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym (ICCRS), czyli watykańskiego organu, który zrzesza i koordynuje wszystkie rzeczywistości odnowy charyzmatycznej Kościoła katolickiego na świecie. Posługiwała w CCR (Catholic Charismatic Renewal) na całym świecie jako nauczyciel i mówca. Jest przewodniczącą Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej Anglii i Walii. W 2007 roku papież Benedykta XVI minował ją członkiem Papieskiej Rady ds. Świeckich. Jest w członkiem Rady Międzynarodowej Służby Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej – CHARIS w Rzymie.
Michelle Moran ma bogate doświadczenie w posłudze parafialnej, ewangelizacji oraz pracy na rzecz Kościoła. W 1998 roku ukończyła studia magisterskie z teologii pastoralnej w Cambridge Theological Federation, gdzie obroniła pracę magisterską pod tytułem „Przywództwo i duszpasterska rola katolickich parafii”. Jest autorką książek i artykułów dla czasopism katolickich i ekumenicznych.
Wraz z mężem Peterem założyła wspólnotę Sion Catholic Community for Evangelism. Jej marzeniem jest wyposażanie do posługi i przywództwa w Kościele młodego pokolenia liderów.

 preview

Charles Whitehead
Papież Jan Paweł II w 2003 r. mianował go Kawalerem Orderu św. Grzegorza Wielkiego w uznaniu jego duchowej posługi dla Kościoła. Były prezydent Międzynarodowych Katolickich Charyzmatycznych Służb Odnowy (ICCRS) przez 10 lat. Obecnie przewodniczący Międzynarodowej Charyzmatycznej Rady, działającej dla światowej ewangelizacji ekumenicznie promującej chrzest w Duchu Świętym, współpracę i jedność między Kościołami. Autor książek „Pięćdziesiątnicą żyjmy codziennie” przetłumaczonej na 10 języków. Przemawia na międzynarodowych konferencjach, seminariach, zlotach itd. Żonaty , czworo dzieci i pięcioro wnucząt.

preview

Marcin Jakimowicz - Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Chyba nieprzypadkowo. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Chyba przypadkowo. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa św. Jacka. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”.

W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem i sprzedały się w kilkudziesięciotysięcznym nakładzie.

Od tej pory Jakimowicz wydał jeszcze książki: "Dziennik pisany mocą" („m”), "Dno", "Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój", "Tramwaj, kefir i bułka" i „Pełne zanurzenie” (paganini) „Z góry dziekuję’ i „Słodkie kłamstwa” (wraz z ks. Rafałem Jarosiewiczem), „Pan Bóg? Uwielbiam!” (Znak 2015) oraz dwa zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” (Znak) i „Ciemno, czyi jasno” (Niecałe).

W 2014 roku ukazał się wywiad-rzeka z Jakimowiczem zatytułowany „Niech żyje słabość, czyli o Wszechmocnych, który przychodzi jak żebrak” (eSPe, Kraków). Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, W drodze, bruLionie, Frondzie, Liście i Pastores.

Mąż Doroty, ojciec Marty, Łukasza i Nikodema.

Marcin Zieliński, lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Spotkał Jezusa w 2007. Od tej chwili usilnie podąża Jego drogami. Jest zapraszany jako mówca na fora charyzmatyczne, konferencje, rekolekcje i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA. Prywatnie absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Autor artykułów do czasopism takich jak „Gość Niedzielny”, „Szum z Nieba” czy „Nasze Inspiracje”. Podzielił się również swoim świadectwem w książce Marcina Jakimowicza „Pan Bóg? Uwielbiam!”

preview
dr Maciej Górnicki
Aktywnie zaangażowany w życie Kościoła od początku lat 1980-tych. Przez pierwsze dziesięć lat związany z Ruchem Światło-Życie (m.in. KODA i KAMUZO, animator, współmoderator rekolekcji letnich). Od lat 90-tych - w Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Członek i wieloletni lider wspólnoty Szekinah w Gliwicach (obecnie członek moderacji wspólnoty). Doktor teologii (studia magisterskie i doktoranckie na KUL), członek Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości. Zawodowo od 20 lat związany z Fundacją Opoka (Redaktor naczelny, 2008-2013 prezes Fundacji). Nauczyciel jęz. angielskiego i tłumacz. Mąż Katarzyny, tata Dominika i Zuzanny.

 preview

Witold Kacała - mąż Bożeny, ojciec trzech córek: Zuzanny, Debory oraz Mileny Od 30 lat zaangażowany we wdrażanie w codzienność, posoborowej wizji Kościoła. Teolog, lider wspólnoty Kahal, katecheta w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

  preview

Johnny Foglander - wysoko ceniony nauczyciel Słowa posługujący regularnie w kilkudziesięciu krajach świata. Zaskakuje wybitną znajomością Pisma Świętego. W zadziwiający sposób prowadzi słuchaczy do zrozumienia nawet najbardziej zawiłych prawd biblijnych. Dzieli się głębokim objawieniem Bożego Słowa w bardzo przystępny i obrazowy sposób.

  preview

 ks. dr hab. Krystian Kałuża - teolog fundamentalny, teolog religii, prodziekan Wydziału Teologii na Uniwersytecie Opolskim.

preview 

Michał Świderski - Zaangażowany w posługę ewangelizacji i formacji wspólnot od 22 lat. Lider Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej - od założenia, czyli 21 lat. Lider wspólnoty w Gliwicach i 17 filii w diecezji - około 1000 osób oraz wspólnot sfederowanych w południowej i centralnej Polsce - około 1000 osób. Prezes Stowarzyszenia Katolickiego Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego diecezji gliwickiej i oddziału Gliwice. Od 5 lat posługa modlitwy za chorych - dziesiątki poważnych uzdrowień, setki mniejszych: potwierdzone medycznie uzdrowienia z raka, uzdrowienia układu kostnego, białaczki, guzów, itp.
Twórca kanału YouTube i FB DotykBoga: ewangelizacja w Internecie poprzez świadectwa uzdrowień i nauczania; ok. 10 tys. subskrybentów, ok. 4 mln obejrzeń. Prywatnie: Mąż Liliany, ojciec 3 synów: Krzysia, Piotrusia i Łukaszka, właściciel kotka, doktor informatyki i właściciel i prezes spółek informatycznych. 

 preview

 O. Roman Groszewski - jezuita, duszpasterz akademicki, opiekun wspólnoty Dom w ramionach Ojca. W swojej posłudze skupiony jest na przywracaniu tożsamości dzieci Bożych w wierzących.

 preview

 Krzysztof Demczuk - ukończył Szkołę Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończył Szkolę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF­5 stopień trenerski). Ukończył Program Edukacji Psychologicznej w zakresie Psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt oddział Krakowski, a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie specjalisty terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Doskonalił swój warsztat terapeutyczny w cyklicznych spotkaniach z terapeutami, podróżując do Francji, Hiszpanii, Anglii, w ramach projektu szkoleniowego „Demokracja miast i narkotyki”. Od 2000-2014 roku pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, gdzie prowadzi psychoterapię oraz szkolenia i warsztaty. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaje stałej superwizji u certyfikowanego superwizora i psychoterapeuty Magdaleny Zaleskiej-Stolzman. Szkoli psychologów, terapeutów ucząc pomocy psychologicznej. Jego pasją jest prowadzenie, warsztatów , treningów związanych z rozwojem osobistym. Nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Prowadzi, szkolenia, warsztaty i treningi wpierając inne organizacje w budowaniu zespołów. Pracuje z liderami w ramach Szkoły Liderów, jak również indywidualnie pomagając im stawać się lepszym, bardziej kompetentnym i świadomym liderem. Ceni sobie autentyczność i prawdziwe spotkanie w relacji z drugim człowiekiem. Głosił w wielu Wspólnotach i Kościołach w Polsce , a także był mówcą na misji ewangelizacyjnej na Ukrainie. Mąż Uli i tata Noemi, Samuela i Dawida.

 preview

 o. Wit Piotr Chlondowski – franciszkanin, doktor teologii dogmatycznej, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz"  - gwardian zakonu w Cieszynie, definitor, prowincjalny sekretarz ewangelizacji i misji oraz animator ewangelizacji, wykładowca WSD.

 preview

 Marta Miłuńska - wieloletnia liderka uwielbienia. W ostatnim czasie zaangażowana w prowadzenie zespołu "Projekt Przebudzenie". Pomaga swojemu mężowi w prowadzeniu wspólnoty „Bet Lehem”. Pracuje czynnie jako psychoterapeuta. Mama Szymona, Rafała i Haliny.

  preview

 Andrzej Strączek - Mąż Gabrieli i ojciec 7 dzieci, przedsiębiorca. Od 1981 roku zaangażowany w ewangelizację i odnowę Kościoła (Oaza, Kościół Domowy, Odnowa w Duchu Świętym). Od 1999 roku razem z żoną, regularnie posługują wspólnotom na Ukrainie (kościół rzymsko i grecko-katolicki). Założyciel Stowarzyszenia KAHAL, absolwent OSE przy KEP, konsultor II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

preview

ks. dr Andrzej Demitrów, biblista, który wśród swoich zainteresowań wymienia Pismo święte i jego interpretację, duchowość chrześcijańską, liturgię i jej wyjaśnianie, głoszenie Słowa Bożego i prowadzenie spotkań biblijnych.
preview

dr Sławomir Zatwardnicki
Doktor teologii, adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, wykładowca, mówca, publicysta, autor wielu artykułów oraz dziewiętnastu książek. Ostatnio wydał: Msza. Dlaczego nie? (Kraków 2019). Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Zaangażowany w działalność ewangelizacyjno-formacyjną, odpowiedzialny za jedną z filii Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Żonaty, ma pięcioro dzieci, mieszkaniec Wałbrzycha.

preview

 Stanisława Iżyk-Dekowska ukończyła studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie studia biblijne na Instytucie Nauk Biblijnych KUL. Jest założycielem ewangelizacyjnej wspólnoty Dom Zwycięstwa w Toruniu oraz dyrektorem Stowarzyszenia ProMisja – Przymierze Katolików na rzecz Ewangelizacji i Misji, które jest siecią wspólnot wywodzących się ze wspólnoty w Toruniu i od roku 2002 prowadzi działalność misyjną w Mongolii. Zaangażowana w ewangelizację, zainicjowała w Polsce w 1999 r. kurs Alpha. W latach 2005-2912 była Dyrektorem Krajowego Biura Alpha, a obecnie jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Alpha Polska. Od 2011 roku prowadzi w ramach Stowarzyszenia ProMisja wspólnotę w Warszawie.

  preview

Małgorzata Wójcik - Uczestniczka i tłumaczka Międzynarodowej Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego oraz wyjazdów misyjnych na Litwę, Łotwę, Ukrainę, Słowację i Węgry. Tłumaczka wszystkich książek i konferencji Neala Lozano na język polski. Założycielka Domu Miłosierdzia w Józefowie, inicjatorka powstającego Przymierza Domów Miłosierdzia „Serce Ojca”. Pomysłodawca i współtwórca Konferencji 5 Kluczy oraz kursów i warsztatów modlitwy uwolnienia wg 5 kluczy. W gronie liderów Grupy Kumran od początku od jej istnienia, pomysłodawca i współtwórca cyklu letnich wyjazdów formacyjnych i koncertów ewangelizacyjnych „Niebo na Piasku”. Z zawodu tłumacz przysięgły języka angielskiego, prywatnie żona jednego męża i matka piątki córek.

 preview

ks. Piotr Jaworski - ur.1974, święcenia 2002 r., wychowanek Ruchu Światło-Życie, obecnie wikariusz w parafii św. Mikołaja w Warce. Opiekun duchowy Grupy Kumran oraz Domu Miłosierdzia Józefów i organizowanych przez nich Konferencji 5 Kluczy oraz kursów i warsztatów modlitwy uwolnienia, a także ewangelizacyjnych rekolekcji letnich „Niebo na Piasku”. Pierwszy recenzent książki Neala Lozano pt. „Modlitwa uwolnienia”, współtwórca powstającego obecnie Przymierza Domów Miłosierdzia w Polsce „Serce Ojca”.

 

preview

dr Magdalena Jóźwik - Doktor teologii dogmatycznej, wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej, współpracuje z Gościem Niedzielnym (komentarze do wtorkowych Ewangelii), Głosem Ojca Pio (cykl "Wierzę..."), Uniwersytetem Śląskim (studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne), prowadzi wykłady w ramach katechez parafialnych oraz cyklów formacji intelektualnej dla świeckich (np. Dogmatyka dla liderów, Szkoła Katechetów Parafialnych). Od października 2022 r. członek Zespołu ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej prezbiterów przy Komisji ds. Duchowieństwa KEP.

 preview

s. Bogna Młynarz – ur. W 1970 r. w Krakowie. Zgromadzenie Sióstr Najśw. Duszy Chrystusa Pana. Doktor teologii duchowości. Prowadzi Solaris - ruch odnowy ludzkich dusz w Duszy Jezusa oraz bloga Dusza Jezusa. Autorka kilku książek.

preview

Jacek Weigel - prezes Fundacji „Edukacja z Wartościami” http://jacekweigl.pl/, założyciel wspólnoty „Chefsiba” http://chefsiba.pl/. - wizjoner, mentor, doradca, działacz społeczny, mówca specjalizujący się w tematach przywództwa i finansów. Ukończył Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w finansach i bankowości. Jest jednym z pionierów edukacji chrześcijańskiej w Polsce (łączącej środowiska katolickie, ewangeliczne, prawosławne).

Anna Weigl - Szczęśliwa i spełniona Boża córka. Żona Jacka, mama Mateusza, Beniamina, Hani, Eliasza, Nadii i Andrzeja. Jej pasją jest uwielbienie, nauczanie, interpretacja snów i mentoring/uczniostwo - pomoc we wzroście w charakterze.

 

preview

Adam Dylus - mąż, ojciec trojga dzieci, dziadek 4 wnucząt. Magister teologii (KUL). Diakon stały archidiecezji katowickiej (święcenia 20.06.2021 r.) Członek Komisji ds. Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Katowickiej. Wraz z żoną odpowiedzialny za inicjatywę TJCII w Polsce (Toward Jerusalem Council II – W kierunku Soboru Jerozolimskiego II, mającą na celu pracę na rzecz pojednania wierzących w Jezusa Żydów i wierzących „z narodów”). Zawodowo - Dyrektor Żłobka Miejskiego w Katowicach (jednostki budżetowej obejmującej wszystkie publiczne placówki żłobkowe).

 preview

Anna Weigl - Szczęśliwa i spełniona Boża córka. Żona Jacka, mama Mateusza, Beniamina, Hani, Eliasza, Nadii i Andrzeja. Jej pasją jest uwielbienie, nauczanie, interpretacja snów i mentoring/uczniostwo - pomoc we wzroście w charakterze.

 preview

Michał Jeleń - lider warszawskiej Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej ABBA, którą założył i prowadzi wraz z żoną od kilkunastu lat. Michał usługiwał w Rosji (Tomsk, Nowosybirsk) i Kenii. Absolwent Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jego pasją jest prowadzenie ludzi do odkrywania Ojcowskiej miłości i dobroci Boga oraz życia opartego na Słowie Bożym i mocy Ducha Świętego. Ojciec czwórki dzieci.

preview

Agnieszka Nikodem – absolwentka Szkoły Biblijnej Ulfa Ekmana LOBC w Uppsali, członkini zespołu przywódczego Wspólnoty Chefsiba, nauczycielka języka polskiego, od lat zaangażowana w edukację chrześcijańską (Chrześcijańskie Szkoły „Samuel” i ”Daniel”); prywatnie - żona Michała, mama trójki dzieci; lubi swój ogród, dobre książki i dobre wino.

preview

Kinga Dąbrowska - absolwentka dwuletniego Kursu Biblijnego ARW w Warszawie, członkini zespołu przywódczego Wspólnoty Chefsiba; trenerka i koordynatorka projektów społecznych; od 2022 r. dyrektor operacyjna Kursu Biblijnego w Warszawie; z wykształcenia socjolog, z zamiłowania płetwonurek.

 preview

Maja Sowińska - jest żoną Krzysia, mamą Róży i Jazona. Mieszka w Skierniewicach. Z wykształcenia judaistka, z powołania literatka, z usposobienia artystka. Mówi o sobie: "Staram się być proroczą liderką uwielbienia. Moją pasją jest pisanie i mówienie na temat Izraela, Żydów oraz czasów ostatecznych. Zawsze chciałam robić dużo rzeczy jednocześnie i świadomie żyć, co udaje nam się z Krzysiem w wielu wymiarach realizować przez fundację SOWINSKY, którą prowadzimy. Naszą misją jest przede wszystkim głosić Królestwo Boże, aż przyjdzie, i robić, co możemy, aby Oblubieńca była gotowa na Powtórne Przyjście Jezusa".

preview

Grzegorz Wojewódka - życiowo - syn Taty, mąż jednej cudownej Żony Gaby, przyjaciel bardziej niż dziadek jednego niezwykłego wnuka Matiego. Przyjaciel pewnej grupy ludzi, która chce się zmieniać i wzrastać. Znajomy znajomych których zna. Nieustanny uczeń tego czego jeszcze nie wie. Zawodowo - architekt, przedsiębiorca, wizjoner i prezes Spółki Kwadrat Polska oraz fundacji Bless. Muzyk, lider uwielbienia, nauczyciel. Inicjator wielu działań na rzecz wzrostu człowieka, rozwoju przestrzeni uwielbienia, budowania jedności w kościele i poszerzania poparcia dla Izraela. Zdeterminowany użytkownik pytania "Dlaczego?" oraz zdania "Ludzie latają w kosmos, a Ty mówisz, że się nie da?".

preview

Adam Koj - Lider uwielbienia we wspólnocie Oblubienica Pana, założyciel i lider zespołu Live Worship. Właściciel i prezes firmy KOJ. Event manager, konferansjer i wodzirej. Wiceprezes i założyciel Fundacji T3. Zaangażowany w projekty chrześcijańskie organizowane przez Fundację Inicjatywa MISSIO. Bezkompromisowy chrześcijanin zainteresowany uwielbieniem Boga w jedności z innymi chrześcijanami, duchową odnową Kościoła Katolickiego i błogosławieniem na różne sposoby Izraela. Mąż z 22 letnim stażem i ojciec 4 dzieci.

 preview

Maria Kastyak – ukończyła filmoznawstwo oraz zarządzanie w mediach. W latach 2009-2015 pracowała w telewizji religia.tv a następnie w TVP. Dodatkowo podejmowała się kierownictwa produkcji przy produkcjach filmowych. Swoje powołanie i misje odczytała w 2000 roku w Słowie 2Tm 4, 1-5. Od tej pory zajmuje się ewangelizacją. Zaczęła w Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji w Katowicach i na Przystankach Jezus. Głosi „w porę i nie w porę”. W 2016 była na misjach w Kenii. W 2011 roku założyła wspólnotę Dom w Ramionach Ojca, a następnie Fundację „Back Home”. Od tego czasu jest liderką wspólnoty oraz prezesem fundacji. Bliski jest jej temat misji, uwielbienia i prorokowania przez sztukę. Sama ukończyła kilka kursów pisania ikon. Maluje obrazy i pisze ikony. Prowadzi warsztaty z duchowości, a także tematach jedności.

 preview

ks. mgr Adam Koppel - asystent kościelny programu „Młodzi na Progu”, który powstał w środowisku Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. –Istotą tego programu jest budowanie domu dla młodych w Kościele, stworzenia środowiska wiary, w którym mogliby się rozwijać i przekazywać wiarę innym.

preview

Adam Piątkowski, pastor WDJ - od 28 lat wraz z żoną Agnieszką prowadzą wspólnotę Wrocław dla Jezusa. Pastor Adam jest pasjonatem życia z Bogiem i fascynuje go studiowanie Biblii. Niezmiennie inspiruje ludzi do pogłębiania relacji z Jezusem, który jest odpowiedzią na każdą sytuację. Pobudza innych do budowania Królestwa Bożego: w swoim indywidualnym życiu, rodzinie, pracy, szkole, mieście. Jego nauczania otwierają oczy, zachęcają do myślenia i pokazują, jak zastosować Słowo w praktyczny sposób. Kocha poruszać się w Duchu Świętym. Jest też mentorem dla wielu pastorów i kościołów w całej Polsce. Pastorzy Adam i Agnieszka mają troje dorosłych dzieci, są też teściami i dziadkami. 

preview

dr hab. s. Joanna Nowińska - biblista, pracuje w kontekstach interdyscyplinarnych, specjalizacja: Apokalipsa św. Jana. Wykładowca m. in. UPJPII w Krakowie. Prowadzi także katechezę, warsztaty i rekolekcje. Zaangażowana m. in. w projekt przybliżania myślenia Bożego zawartego w Biblii YOUMYGOD.PL, wraz z Księżmi Salwatorianami tworząca Słowo Na Jutro, komentuje Pismo Święte w radiu eM i w ramach wykładów w Telewizyjnym Uniwersytecie Biblijnym w TV TRWAM. Zaangażowana w Alpha Polska, ruch Świeckich Misjonarzy Kombonianów oraz formację katechetów parafialnych w diecezji katowickiej. W tym roku prowadziła na rekolekcjach „Jezus Żyje!” poziom „Biblia Księgą pełną Ducha”. Pasjonuje się Bogiem i Jego komunikacją z człowiekiem.

 preview

Daniel Wojda - twórca i założyciel Pogłębiarki, vloger i podróżnik, teolog z dużym doświadczeniem praktyki w duchowości ignacjańskiej. Decyzją władz zakonnych Daniel Wojda opuścił dnia 17 maja 2021 r. Towarzystwo Jezusowe i tym samym został zwolniony z wszelkich zobowiązań związanych ze ślubami zakonnymi. Decyzja ta, nie była spowodowana treściami głoszonymi przez Daniela na kanale Pogłębiarka, ale stanowiła wynik wieloletniego procesu rozeznania jego przełożonych. Pogłębiarka, Daniel Wojda & Przyjaciele, to wysiłek i praca, która przynosi owoce. Za wszelkie decyzje odnośnie kanału, jego charakteru i treści, odpowiada osobiście Daniel Wojda wraz z prowadzonym przez siebie zespołem. Pogłębiarka pozostaje działalnością nie związaną z Towarzystwem Jezusowym czerpiącym jednak z ignacjańskiej tradycji. Daniel Wojda jest otwarty na współpracę Pogłębiarki z jezuitami zainteresowanymi taką formą działalności, służąc umacnianiu w wierze i prowadzeniu przez Ducha Świętego, ku większej Chwale Boga.

preview

dr Bohumir Živčak - świecki misjonarz, założyciel i lider wspólnoty misyjnej River of Life, realizującej misje parafialne na Słowacji i misje poza granicami kraju. Regularnie na Litwie, Łotwie, w Kazachstanie i Kenii. Prowadzenie rekolekcji dla młodzieży, mężczyzn i rodzin. Studiował teologię na Uniwersytecie Komeńskim w Bratysławie, pedagogikę na Uniwersytecie Katolickim w Rużomberku oraz teologię pastoralną na KUL w Lublinie. Pracował na Katolickim Uniwersytecie w Rużomberku na Wydziale Pracy Socjalnej i Zarządzania oraz na Wydziale Pracy Misyjnej.
Dyrektor Hospicjum św. Elżbiety w Lubicy. Krajowy Koordynator Służb Odnowy (Ann Arbor, Michigan), członek Zarządu CHARIS, Słowacja, członek zarządu CHARIS Europe. Od 32 lat żonaty z Aleną, ma 4 dzieci i 2 wnucząt. Mieszka z rodziną w Podolińcu na Słowacji.

  preview

Witek Wilk - świecki ewangelizator, mąż jednej żony, ojciec czwórki dzieci, perkusista, producent muzyczny, właściciel studia nagrań oraz wydawnictwa muzycznego kochający Boga i jazz.
Jego największą pasją życiową jest głoszenie Ewangelii. Od ponad 30 lat stara się wypełniać powierzoną Mu misję głoszenia jej gdzie tylko się da, podczas której zaznacza jak ważne jest, by znać Pismo Święte. Gdy miał 15 lat zachwycił się tą księgą i odtąd nie wypuszcza jej z rąk. „Czytam ją nałogowo do dziś. To najpiękniejsze uzależnienie w moim życiu” – dodał.

Od prawie ćwierć wieku prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów. Dzięki jego posłudze, która obejmuje także inne kraje Europy, dziesiątki tysięcy ludzi oddały swoje życie Jezusowi. Wraz z żoną Sylwią założyli już 49 wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych.
Założyciel chrześcijańskiej "Fundacji za Nim" która została powołana by nieść ludziom Dobrą Nowinę, miłość, pokój i radość.
Pomysłodawca ewangelizacyjnego przedsięwzięcia „Strefa Mocy” - letniej trasy odwiedzającej kilkadziesiąt miast w Polsce. Podczas tych spotkań wraz z ekipą dzieli się świadectwami wiary i zapewnia, że najpiękniejsze życie można przeżywać tylko z Bogiem. W ten sposób postanowił odszukać tych, którzy utracili kontakt z Kościołem.
Jak mówi Słowo Boże...
Mk 16, 15-18
I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie».
...tak stara się żyć.

preview

Henryk Wieja - polski działacz ewangelikalny, lekarz medycyny, ewangelista, mówca chrześcijański, autor literatury religijnej, współtwórca Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie.
Ukończył studia lekarskie w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i podjął pracę lekarza na Śląsku Cieszyńskim. W 1983 został koordynatorem, w ramach Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, organizacji Tygodni Ewangelizacyjnych w Dzięgielowie. Odegrał kluczową rolę w przekształceniu tej formy działalności ewangelizacyjno-misyjnej w przedsięwzięcie wykraczające daleko poza Kościół Luterański. Dzięki jego zaangażowaniu podczas TE w Dzięgielowie ewangelizacje prowadzili m.in. Luis Palau, Ulrich Parzany, Tony Campolo i Ravi Zacharias.
W 1990 utworzył w Ustroniu Chrześcijańską Fundację „Życie i Misja”, która stała się wiodącym ośrodkiem ponaddenominacyjnej działalności chrześcijańskiej w południowej Polsce. Z jego inicjatywy obok Fundacji powstał związek wyznaniowy pn. Chrześcijańska Wspólnota Życie i Misja z siedzibą w Ustroniu. Henryk Wieja jest liderem tej wspólnoty[2]. Wspólnota odbywa regularne nabożeństwa, podczas których sprawowane są m.in. obrzędy chrztu i Wieczerzy Pańskiej.
Jego żoną była Alina Wieja (1956-2018), z którą ma dwoje dzieci.